محتوای سئو شده چیست؟چطور محتوای سئو شده ایجاد کنیم؟

اگر بهترین سایت دنیا را طراحی کنید فقط در صورتی ارزش خواهد داشت که بازدیدکننده داشته باشد. هر روزه میلیون ها محتوا در اینترنت منتشر می شود و سایت شما در رقابت با هزاران سایت است. برای اینکه کاربران را به سایت خود هدایت کنید باید در درجه اول محتوای سئو شده و با کیفیت تولید کنید. در این مقاله سئو محتوا به شما آموزش داده می شود.

یکی از سه عامل مهم در رتبه بندی سایت، محتوای با کیفیت است. محتوای با کیفیت باعث می شود سایت شما گوی سبقت را از رقبای خود برباید و به صفحه اول گوگل پا بگذارد. با تولید محتوای بهینه می توانید رتبه سایت خود را در گوگل بهبود دهید و ترافیک موتورهای جستجو را جذب کنید.

سئو محتوا
سئو محتوا

سئو محتوا چیست؟

شاید جمله “محتوا پادشاه است” را شنیده باشید. این واقعیت محض است. براساس گزارش Hubspot سایت هایی که به شکل منظم محتوا منتشر می کنند، 350٪ ترافیک بیشتری نسبت به سایت هایی که به شکل نامنظم محتوا انتشار می دهند، دریافت می کنند. بنابراین برای جذب ترافیک بیشتر و رتبه بندی بهتر لازم است محتوای بهینه منتشر کنید.

به فرآیند بهینه سازی محتوای وب سایت برای جذب ترافیک بیشتر سئو می گویند. منظور از محتوا هر اطلاعاتی است که در وب سایت وجود دارد، مثلا صفحات محصول، صفحات فرود، ویدیوها و پست ها(اما در بیشتر مقالات منظور از محتوا پست های وبلاگ است). بنابراین محتوای سئو شده یا سئو محتوا همان محتوای بهینه شده ای است که برای جذب ترافیک موتورهای جستجو استفاده می شود.

برای یادگیری طراحی سایت ما اصول طراحی سایت را به شما آموزش دادیم.

اهمیت بهینه سازی محتوا

به نظر شما چرا بهینه سازی محتو مهم است؟! زیرا بدون آن در موتورهای جستحو رتبه دریافت نخواهیم کرد. اما شما نباید برای گوگل تولید محتوا کنید و هدف شما باید کاربر باشد. یعنی محتوای شما باید مخاطب محور باشد. مخاطب محور بودن محتوا به این معنی است که محتوای شما مورد توجه و علاقه مخاطب باشد و نیاز مخاطب را پاسخ دهد.

اگر می خواهید با تولید محتوا، رتبه خوب دریافت کنید باید هم محتوای مخاطب محور تولید کنید و هم مسائل فنی مربوط به بهینه سازی محتوا را رعایت کنید. مسائلی مثل کلمات کلیدی، تو ضیحات متا و …

نحو ایجاد سئو محتوا

برای ایجاد محتوای سئو شده باید یک سری نکات و قواعد را رعایت کرد. رعایت این قوانین و نکات است که باعث دیده شدن محتوای شما از طریق موتورهای جستجو می شود. در اینجا به شما می گویم که این قوانین چیست.

1- تحقیق کلمات کلیدی

برای تولید محتوای مخاطب محور ابتدا باید بدانید مخاطب چه می خواهد. پس در درجه اول باید کلمات کلیدی که توسط کاربران در موتورها جستجو بیشترین سرچ را داشته پیدا کنید. به وسیله این کلمات کلیدی پرمخاطب شما می فهمید، چه محتوایی برای خوشحال کردن کاربر ایجاد کنید.

زمان انتخاب کلمه کلیدی به چند نکته توجه کنید:

 1. تمرکز روی کلمات کلیدی Long-Tail
 2. استفاده از یک ابزار معتبر برای پیدا کردن کلمات کلیدی پر جستجو
 3. تطبیق داشتن موضوع محتوا با کلمات کلیدی
 4. اجتناب از کلمات کلیدی پر رقابتی
LSI
LSI

نتیجه تحقیق کلمات کلیدی شما باید شامل:

 1. مجموعه ای از کلمات کلیدی long tail مرتبط با کلمه کلیدی اصلی
 2. مجموعه ای از کلمات کلیدی LSI مرتبط با کلمه کلیدی اصلی
 3. کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل مرتبط با کلمه کلیدی اصلی
پیشنهادات گوگل
پیشنهادات گوگل

2- استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

کلمه کلیدی شما باید در عنوان(در تگ H1) آورده شود. مکان دیگری که باید کلمه کلیدی، خود را نشان دهد در پاراگراف های اول است که باید یک یا دوبار در دو پاراگراف اول ذکر شود. از کلمات کلیدی مجموعه ای از کلمات کلیدی long tail برای عناوین فرعی استفاده کنید. در نظر بگیرید که لازم است هم از خود کلمه کلیدی و هم از کلمات مترادف و مشابه آن در محتوایتان استفاده کنید.

3- استفاده از بک لینک در محتوا

اعتبار یک عامل مهم برای سئو سایت است. زمانی که شما به سایت های قابل اعتماد و معتبر لینک می دهید، موتورهای جستجو محتوای سایت شما را معتبر می بینند. به این نکته توجه کنید، کلماتی که برای لینک ها استفاده می کنید باید با سایتی که به آن لینک دادید مرتبط باشد.

نکات فنی تولید محتوای سئو شده

برای سئو محتوا باید یک سری نکات را رعایت کرد. در اینجا این نکات آموزش داده می شود.

1- بهینه سازی تگ عنوان

موتورهای جستجو از طریق عنوان متوجه موضوع محتوای شما می شوند. نکته مهم دیگر این است که تگ عنوان می تواند بر روی کلیک کاربر بر نتیجه جستجو تاثیرگذار باشد. برای بهینه سازی تگ عنوان نکات زیر را رعایت کنید:

 1. عنوان باید زیر 60 کاراکتر باشد
 2. کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان قرار دهید
 3. چند کلمه کلیدی متفاوت در عنوان قرار ندهید
بهینه سازی تگ عنوان
بهینه سازی تگ عنوان

2- بهینه سازی توضیحات متا

متن کوچکی که زیر عنوان نمایش داده می شود، توضیحات متا است. برای بهینه سازی محتوا توضیحات متا نکات زیر را رعایت کنید:

 1. توضیحات متا باید زیر 160 کاراکتر باشد
 2. کلمات کلیدی را در توضیحات متا قرار دهید
 3. توضیحات مفید و مختصری از محتوا ارائه دهید
بهینه سازی تگ توضیحات
بهینه سازی تگ توضیحات

3- بهینه سازی URL

یکی دیگر از مولفه های سئو محتوا، ساختار url می باشد. از آنجایی که url بر روی کلیک کاربر تاثیر دارد پس برای سئو هم مهم است. خوانایی url بسیار مهم است.

اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد محتوای سئو شده چیست؟چطور محتوای سئو شده ایجاد کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.