افزایش سرعت پیشخوان وردپرس

شاید شما هم از آن دسته افراد هستید که طعم کند بودن پیشخوان وردپرس را چشیده اید. وقتی می خواهید مقاله ای یا محصولی اضافه کنید سرعت پیشخوان وردپرس شما مثل لاکپشت کند شده است. کند بودن سرعت پیشخوان وردپرس به شدت عذاب آور است. اما نگران نباشید! ما دلایل کندی پیشخوان و راه های افزایش سرعت پیشخوان وردپرس را به شما می گوییم. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

1- پیدا کردن مشکل با استفاده از Query Monitor

یکی از راه های پیدا کردن مشکل استفاده از افزونه کوئری مانیتور است. این افزونه تا حد زیادی می تواند کمکتان کند. حتما یادتان باشد بعد از اتمام کارتان با این افزونه حتما آن را پاک کنید.

 • کوئری ها : نباید بیش از 100 کوئری ایجاد کرده باشید.
 • کش اشیا: وضعیت کش را بررسی کنید.
 • محیط: نسخه Php، محدودیت حافظه، پایگاه داده و سرور را بررسی کنید.
 • خطا: به خطاهایی که نمایش می دهد توجه کنید
افزونه query monitor در افزایش سرعت پیشخوان وردپرس
نمایش تنظیمات

برای پیدا کردن پلاگینی که بیشترین زمان لود را دارد به بخش queries by component بروید.

بخش queries by component

حذف پلاگین های سنگین برای افزایش سرعت پیشخوان وردپرس

با استفاده از اکستنشن WP Hive Chrome Extension ببینید افزونه هایتان چقدر بر مصرف حافظه تاثیرگذار هستند. بعضی افزونه ها باعث افزایش استفاده از CPU و کاهش سرعت مدیریت وردپرس می شوند. این افزونه ها را پیدا کنید و آنها را با افزونه دیگر جایگزین کنید. افزونه های زیر همگی باعث کاهش سرعت داشبورد وردپرس می شوند.

 • Backup Buddy
 • Analytify
 • iThemes Security
 • Broken Link Checker
 • Yoast SEO
 • Wordfence
 • WPML

حل مشکل ووکامرس

افزونه ووکامرس محبوب ترین فروشگاه ساز وردپرسی است. این افزونه روی اکثر سایت های فروشگاهی وردپرسی فعال است. ووکامرس به خودی خود سایت شما را سنگین نمی کند، مگر اینکه بخش رهگیری و پیشنهادات بازار فعال باشد. برای حل این مشکل به مسیر زیر بروید:

ووکامرس -> پیکربندی -> تب پیشرفته

تیک گزینه های رهگیری فعال و نمایش پیشنهادات را بردارید.

حل کندی ووکامرس برای افزایش سرعت پیشخوان وردپرس
حل کند بودن پیشخوان وردپرس

2- تاثیرات هاست برای افزایش سرعت پیشخوان وردپرس

یکی از رایج ترین مشکلات کندی مربوط به هاست و شرکتی میزبانی شما می شود. اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید، ممکن است به دلیل استفاده بیشتر سایت های دیگر از پهنای باند، سرعت شما کند شود. برای افزایش سرعت پیشخوان وردپرس باید زمان پاسخگویی سرورتان را بررسی کنید. می توانید به میزبان خود تیکت بزنید و بخواهید مشکل کندی سرعت را از سمت هاست بررسی کند. گاهی لازم است میزان منابع مصرفی را افزایش دهید. گاهی هم لازم است میزبان با کیفیت تری انتخاب کنید.

3- بررسی نسخه PHP

اگر میزبان شما از نسخه قدیمی php استفاده می کند روی سرعت سایت شما تاثیر منفی می گذارد. اگر نسخه PHP شما کمتر از PHP 7.4 باشد ممکن است دچار مشکل شوید. ارتقا به نسخه PHP 8.0 هم شاید خیلی کار عاقلانه نباشد زیرا بسیاری از قالب ها و افزونه ها هنوز با آن سازگار نیستند. نسخه PHP 7.4 نسخه ایمن تری است.

نسخه php

4- افزایش محدودیت حافظه

افزونه هایی مانند Woocommerce، Elementor و Wpml به حافظه 256 مگابایتی نیاز دارند. اما بیشتر هاست ها محدودیت را روی 128 تنظیم کرده اند که باعث کندی سرعت پیشخوان وردپرس می شود و باید افزایش یابد.

 • فایل wp-config.php را ویرایش کنید.
 • کد زیر را به فایل ذکر شده اضافه کنید:

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’)

5- بهینه سازی دیتابیس

با پر شدن دیتابیس از اطلاعات قدیمی و گذرا سرعت سایت کم کم افت می کند. بنابراین باید این اطلاعات هرچند وقت یک بار و به شکل مداوم از پایگاه داده حذف شوند.یکی از افزونه های مناسب برای بهینه سازی دیتابیس افزونه WP-Optimize است. افزونه های Rocket و LiteSpeed Cache هم از افزونه های خوب برای حذف اطلاعات اضافی پایگاه داده و بهینه سازی آن می باشند.

افزونه wp optimize برای افزایش سرعت پیشخوان وردپرس
افزونه wp optimize

6- افزایش سرعت پیشخوان وردپرس با استفاده از کش

از افزونه هایی مانند Rocket، Litespeed Cache و غیره برای کش کردن اطلاعات سایت استفاه کنید.

اگر می خواهید کار با افزونه Rocket را به خوبی یاد بگیرید دوره آموزش کامل افزونه WP Rocket را ببینید.

7- بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر باعث کاهش حجم آنها در نتیجه بالا رفتن سرعت سایت می شود. افزونه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. اما شما می توانید به جای استفاده از افزونه، از فتوشاپ برای کاهش حجم عکس ها یا تغییر سایز استفاده کنید. به این صورت که عکس ها را Save for Web کنید. حتما یادتان باشد برای افزایش سرعت سایت از LazyLaod نیز استفاده کنید.

برای دیدن محتوای مقاله می توانید از ویدئو زیر استفاده کنید.

افزایش سرعت پیشخوان وردپرس
اشتراک گذاری:

نظرات

2 نظر در مورد افزایش سرعت پیشخوان وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید