نامک در وردپرس چیست؟ چگونه آن را بهینه کنیم؟

شاید کلمه نامک در وردپرس یا slug را شنیده باشید، اما دقیقا ندانید به کدام بخش گفته می شود. در این مقاله با نامک در وردپرس، بهینه سازی، تغییر و جایگزین کردن آن آشنا می شوید.

نامک در وردپرس چیست

نامک (slug) بخشی از آدرس صفحه است که بعد از نام دامنه قرار می گیرد. مثلا در آدرس webstarist.com/courses کلمه courses نامک می باشد. در هر پست یا برگه ای که منتشر می کنیم عنوان پست یا برگه به عنوان نامک در نظر گرفته می شود. شما می توانید قبل از انتشار یک پست یا برگه نامک آن را تغییر دهید و نامک مورد نظرتان را جایگزین کنید.

کلمه courses نامک
کلمه courses نامک می باشد

اگر می خواهید نامک مقاله یا صفحه را تغییر دهید از بخش پیوند یکتا، فیلد نامک نشانی اینترنتی، نامک مورد نظر را به فارسی یا انگلیسی بنویسید و جایگزین نامک فعلی کنید.

تغییر نامک در پست
تغییر نامک در پست

اگر در سایت شما آدرس صفحات به این شکل نمایش داده نمی شود به دلیل تنظیمات متفاوت در پیوند یکتا است. برای تغییر تنظیمات پیوند یکتا باید وارد بخش تنظیمات در منوی کناری پنل ادمین شوید و گزینه پیوند یکتا را انتخاب کنید. در این بخش پیوند یکتا رو روی نام نوشته قرار دهید.

تغییر پیوند یکتا
تغییر پیوند یکتا

تفاوت پیوند یکتا و نامک در ورپرس

پیوند یکتا آدرس دائمی صفحه ها و پست های وب سایت وردپرسی شما هستند. مثلا به آدرس زیر توجه کنید:

example.com/slug

این آدرس پیوند یکتا است. بخش نامک در آدرس بالا همان slug می باشد که بعد از نام دامنه قرار گرفته است.

نحوه بهینه سازی

از آن جایی که نامک در آدرس صفحات سایت استفاده می شود پس بر روی نتایج جستجو و سئو سایت تاثیر گذار است. در نتیجه بهتر است قوانین بهینه سازی نامک را رعایت کنید. این قوانین شامل:

کلمات کلیدی در نامک

از کلمات کلیدی در نامک استفاده کنید. زیرا هم موتور جستجو و هم کاربر سایت برای اینکه بفهمد پست یا صفحه درباره چیست به آن توجه می کند.

شاید بخواهید مقاله جلوگیری از هک سایت را نیز بخوانید.

مطابقت با عنوان

ما می خواهیم آدرس صفحات با عنوان پست یا صفحه مطابقت داشته باشد. اما اینکه همیشه عنوان پست رو در نامک کپی کنید، کار درستی نیست. زیرا بعضی عناوین ممکن است طولانی باشند یا درون آنها از حروف اضافه استفاده شده باشد. در حالی که نامک استاندارد نباید خیلی طولانی باشد و بهتر از حروف اضافه در آنها زیاد استفاده نشود.

حذف کلمات غیر ضروری

همان طور که در بالا گفته شد بهتر است حروف اضافه و ضمایر را از نامک در وردپرس حذف کنید. زیرا این کلمات توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شوند و فقط باعث طولانی شدن نامک می شوند، پس بهتر است حذف شوند.

اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد نامک در وردپرس چیست؟ چگونه آن را بهینه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.