جلوگیری از هک سایت

در سال های اخیر حملات هکرها در حال افزایش است. این روزها حملات سایبری دیگر مختص نهادهای دولتی و سازمان های سطح بالا نیست. براساس آمار بیش از 40 درصد از حملات به وب سایت های کوچک تا متوسط انجام می شود. این حملات نه تنها می تواند در امور و عملیات مالی شما اختلال ایجاد کند، بلکه به اعتبار آنلاین شما نیز آسیب می رساند. در این مقاله راه های جلوگیری از هک سایت رو به شما یاد می دهیم.

هک سایت
جلوگیری از هک سایت

چگونه هک نشویم

اینترنت مکان امنی نیست! هدف جلوگیری از هک سایت، جلوگیری از انواع حملات است. ایجاد امنیت سایت یعنی سایت را در برابر دسترسی، استفاده، تغییر، تخریب یا اختلال غیرمجاز محافظت کنیم.

9 روش برای جلوگیری از هک وب سایت

در این مقاله روش های زیادی را برای در امان ماندن از حمله به وب سایت به شما ارائه می دهیم. با رعایت این نکات برای همیشه از دست هکر ها در آرامش باشید.

1- همیشه بروز باشید

شما باید حداقل دانش را درباره هک و روش های جلوگیری از هک داشته باشید و هر روز دانش خود را در این حیطه بروز کنید.

2- دسترسی ها را سخت تر کنید

برای دسترسی به پنل مدیریت از نام کاربری و رمز عبور غیرقابل حدس استفاده کنید. برای قرار نگرفتن در معرض هک سایت، تعداد تلاش های ورود به سیستم را محدود کنید. هرگز جزییات ورود به سیستم را از طریق ایمیل ارسال نکنید، زیرا ایمیل ها هم می توانند هک شوند.

3- همه چیز را به روز کنید

به روزرسانی برای شرکت های نرم افزاری هزینه بر است. بنابر این آنها فقط در صورت لزوم این کار را انجام می دهند. اگر آسیب پذیری امنیتی داشته باشید با بروزرسانی مشکل می تواند حل شود. هکرها می توانند هزاران وب سایت را در یک ساعت اسکن کنند، و به دنبال راهی بگردند که به آنها اجازه نفوذ دهد. اگر یک هکر این راه را پیدا کند، صدها هکر دیگر نیز این راه را می توانند پیدا کنند. پس تاخیر در بروزرسانی ممکن است شما را در معرض حمله هکرها قرار دهد.

4- حواستان به امنیت شبکه باشد

  • مطمئن شوید پس از مدت کوتاهی عدم فعالت، فعالیت منقضی می شود.
  • رمزهای عبور را هرچند وقت یک بار تغییر دهید.
  • رمز های عبور قوی استفاده کنید.
  • همه دستگاه هایی که به شبکه وصل می شوند، قبل از اتصال باید اسکن شوند.
مهاجمین وب سایت

5- فایروال نصب کنید

برای اینکه در معرض هک نباشید از فایروال استفاده کنید. فایروال برنامه وب (WAF) می تواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. کارکرد فایروال به این شکل است که بین سرور وب سایت شما و اتصالات داده تنظیم می شود، و هر بیت داده ای که از آن عبور می کند را می خواند.

اغلب WAF مبتنی بر ابر هستند. این سرویس های ابری در محل سرور شما قرار می گیرند، و تمام ترافیک ورودی را چک می کنند. فایروال ها با فیلتر کردن ترافیک ناخواسته مثل هرزنامه ها و ربات های مخرب، امنیت را به وب سایت شما هدیه می دهند.

6- برنامه های امنیتی نصب کنید

برنامه های امنیتی هم می توانند شما از هک شدن محافظت کنند. مثلا بعضی از افزونه ها مانند Acunetix WP Security با پنهان کردن هویت cms وب سایت شما، سطح بیشتری از امنیت را برای شما فراهم می کنند. این کار باعث می شود سایت شما در برابر ابزارهای هک خودکار که تمام وب را به دنبال سایت های وردپرسی با نسخه خاص می گردند، مصون گردد.

امنیت سایت
امنیت سایت

7- پنهان کردن صفحات مدیریت

برای در امان بودن از هک سایت بهتر است، صفحات مدیریتی شما توسط موتورهای جستجو ایندکس نشوند. برای جلوگیری از ایندکس نشدن این صفحات از فایل robots_txt استفاده کنید. وقتی صفحات مدیریت شما ایندکس نمی شوند، پیدا کردن آنها برای هکرها دشوار است.

8-محدودیت در آپلود فایل

برای جلوگیری از دسترسی مستقیم به فایل های آپلود شده باید محدودیت اعمال کنید.

9- حذف تکمیل خودکار فرم

فعال بودن پر کردن خودکار فرم در وب سایت شما باعث می شود، سایت در برابر حمله از کامپیوتر یا تلفن همراه به سرقت رفته آسیب پذیر شود. پس برای حل مشکل تنبلی کاربر وب سایت خود را در برابر هک آسیب پذیر نکنید.

راه حل های ارائه شده برای جلوگیری از هک در این مقاله به شما ارائه گردید. اگر می خواهید سایت وردپرسی خودتان را از هک در امان نگهدارید، دوره آموزشی افزایش امنیت وردپرس به شما کمک شایانی می کند. اگر وب سایت شما مورد حمله قرار گرفته، تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد جلوگیری از هک سایت

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.