اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی

شاید شما هم بخواهید مانند خیلی از وب سایت ها نقشه گوگل را به سایت خودتان اضافه کنید. اضافه کردن نقشه گوگل به سایت فوایدی دارد که بهتر است بدانید. اگر شما یک کسب و کار محلی دارید، اضافه کردن نقشه می تواند باعث شود کاربران مکان شما را راحت تر پیدا کنند و حتی می تواند موجب جذب بازدیدکننده بیشتر بر روی سایت شود. برای اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

چرا باید نقشه گوگل را به سایت خود اضافه کنید؟

فرض کنید یک فروشگاه لوازم خانگی دارید. اضافه کردن نقشه گوگل به سایت باعث می شود بازدیدکننده به آسانی موقعیت فروشگاه شما را پیدا کند. پس برای شما جذب مشتری بیشتر و رونق کسب و کار را به همراه دارد. براساس گفته گوگل 46 درصد از کل جستجوها محلی هستند. اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی باعث تقویت سئو محلی سایت شما می شود.

بنابراین با اضافه کردن نقشه گوگل به سایت، اطلاعات کسب و کار شما مثل آدرس، شماره تلفن، ساعت کاری و غیره در نتایج جستجوی محلی نمایش داده می شود.

اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی بدون پلاگین

برای جاسازی کردن نقشه گوگل در صفحه و یا پست می توانید از روش iFrame استفاده کنید. ابتدا به سایت Google Maps بروید و آدرس محل کسب و کارتان را در روی نقشه پیدا کنید.

نقشه کسب و کار در گوگل مپ
نقشه کسب و کار در گوگل مپ

حالا روی دکمه اشتراک گذاری (share) کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود زبانه جاسازی نقشه (Embed a map) را انتخاب کنید. کد داده شده را کپی کنید و در صفحه ای که می خواهید نمایش داده شود در یک بلوک html قرار دهید.

جاسازی نقشه
جاسازی نقشه

از ویرایشگر یک بلوک html ایجاد کنید و کد مورد نظر را درون آن قرار دهید. با انجام این کار بدون نیاز به افزونه می توانید نقشه گوگل را در سایت جانمایی کنید.

جانمایی نقشه در سایت
جانمایی نقشه در سایت

پادکست چگونه سفارش طراحی سایت بگیریم را حتما گوش دهید و راه های گرفتن پروژه های طراحی سایت را یاد بگیرید.

اضافه کردن نقشه به سایت با افزونه

اگر به هر دلیلی از روش اول استفاده نکردید می توانید با نصب افزونه نقشه کسب و کار خود را به سایت اضافه کنید. برای انجام این کار افزونه های متعددی وجود دارد. یکی از بهترین افزونه ها برای اضافه کردن نقشه گوگل به سایت افزونه MapPress Maps for WordPress می باشد.

با استفاده از افزونه MapPress Maps for WordPress به راحتی نقشه گوگل کسب و کارتان را به صفحه یا نوشته ای که می خواهید اضافه کنید. این نقشه قابلیت های دیگری هم ارائه می دهد. مانند هشدارهای ترافیکی آنلاین یا نشانگر های سفارشی و غیره.

برای نصب این افزونه از مخزن وردپرس اقدام کنید. آن را نصب و فعال کنید. بعد از نصب افزونه وارد برگه یا نوشته ای که می خواهید در آن نقشه گوگل را قرار دهید شوید. گزینه MapPress Map را پیدا و انتخاب کنید.

mappress map
افزونه MapPress Maps

دکمه Map Library را بزنید در صفحه ای که باز می شود دکمه add new را انتخاب کنید. در صفحه بعد آدرس محل کسب و کارتان را پیدا و انتخاب کنید.

انتخاب محل کسب و کار
انتخاب محل کسب و کار

در نهایت دکمه ذخیره را بزنید و بعد گزینه nsert into post را انتخاب کنید. با استفاده از این افزونه به راحتی می توانید نقشه گوگل را به سایت خود اضافه کنید.

اضافه کردن نقشه با افزونه
اضافه کردن نقشه با افزونه

نمایش نقشه گوگل با المنتور

این روزها استفاده از صفحه سازها مورد علاقه و توجه طراحان سایت است. استفاده کردن از صفحه سازها در طراحی سایت باعث می شود بتوانید سایت های خلاقانه و منحصر بفرد تری ایجاد کنید. یکی از محبوب ترین صفحه سازها، صفحه ساز المنتور است. کار با این افزونه بسیار ساده و لذت بخش بوده و امکانات زیادی دارد. یکی از امکاناتی که این صفحه ساز در اختیارتان قرار می دهد استفاده از نقشه گوگل است.

با المنتور بدون اضافه کردن افزونه می توانید نقشه گوگل کسب و کارتان را به وب سایت اضافه کنید. انجام این کار بسیار ساده می باشد. برای استفاده از نقشه گوگل باید ویجت نقشه را از بخش ویجت ها پیدا کنید و با درگ کردن آن را روی صفحه مورد نظرتان قرار دهید.

نقشه گوگل در المنتور
نقشه گوگل در المنتور

بعد از قرار دادن ویجت المنتور روی صفحه باید تنظیمات آن را انجام دهید. در بخش مکان، آدرس کسب و کارتان را با فرمت کشور، شهر، خیابان، نام محل کسب و کار بنویسید. مثلا تهران، خیابان ولیعصر، پارک ساعی. برای جداسازی بخش ها از کاما استفاده کنید.

نقشه در المنتور
گوگل مپ در المنتور

اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی

برای بهتر دیده شدن کسب و کارتان در سئو محلی حتما از نقشه گوگل در وب سایت تان استفاده کنید. نقشه گوگل کمک می کند تا کسب و کار شما مشتری بیشتر داشته باشد. استفاده از نقشه گوگل در وردپرس راه های متفاوتی دارد اعم از استفاده از افزونه، بدون استفاده از افزونه و با کمک صفحه ساز المنتور. شما می توانید یکی از این راه ها را در سایت خودتان به کار ببرید. پس همین حالا اقدام کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد اضافه کردن نقشه گوگل به سایت وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.