تبلیغات کلیکی چیست و چگونه با آن کسب و کار خود را متحول کنید؟

برای پیشرفت کسب و کار چه آنلاین و چه به صورت سنتی، نیاز است از تبلیغات استفاده کنید. در دنیای اینترنت و تجارت آنلاین روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد. زمانی که شما از تبلیغات استفاده می کنید، افراد زیادی به سمت سایت شما سرازیر می شوند. یکی از استراتژی های تبلیغات آنلاین، تبلیغات کلیکی یا PPC است. اگر می خواهید فقط زمانی برای تبلیغات پول پرداخت کنید که کاربر روی تبلیغات کلیک کرده و وراد سایت شما شود، این روش بهترین انتخاب برای شماست.

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی (PPC) یک مدل تبلیغات آنلاین است که هم کم هزینه تر و هم هدفمندتر است. در این نوع تبلیغات، تبلیغ کننده به ازای هر کلیکی که روی لینک تبلیغاتی می شود، به ناشر پول پرداخت می کند. روش پرداخت به ازای کلیک عمدتا توسط موتورهای جستجو مثل گوگل و شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک ارائه می شود. تبلیغات گوگل، تبلیغات فیس بوک و تبلیغات توییتر محبوب ترین پلتفرم ها برای تبلیغات کلیکی هستند.

انواع تبلیغات کلیکی

این سبک تبلیغات انواع وسیعی دارد که براساس نیاز و استراتژی خودتان می توانید بعضی از آنها را انتخاب کنید.

تبلیغات کلیکی در جستجو

تبلیغات موتور جستجو یکی از محبوب ترین اشکال PPC است. در این روش زمانی که کاربر کلمه کلیدی مورد نظر خود را جستجو می کند، سایت تبلیغ دهنده در نتایج جستجو نمایش داده می شود. در این نوع تبلیغات خیلی از کاربرها متوجه تبلیغی بودن سایت نمی شوند. اگر بخواهیم بفهمیم که چگونه یه سایت تبلیغی است باید توجه کنید که کنار لینک سایت در نتایج جستجو کلمه AD نوشته شده است. کلمه AD به معنای Advert می باشد.

تبلیغات گوگل
تبلیغات گوگل

تبلیغات نمایشی

یکی از انواع PPC، تبلیغات نمایشی است. در این روش شما می توانید افرادی را که به کسب و کار شما علاقمندند هدف قرار دهید. شمامی توانید بازار هدف خود را تعیین کنید یا افرادی که از وب سایت های مشابه به وب سایت شما می آیند، هدف قرار دهید. این تبلیغات به جای تبلیغات تمام متنی، معمولا شامل عکس و متن است. اگر به دنبال چیزی هستید که برند شما را در خط مقدم ذهن مخاطب قرار دهد، تبلیغات نمایشی یک انتخاب عالی است.

تبلیغات نمایشی
تبلیغات نمایشی

اگر سری به سایت های ورزش 3 یا بتوته بزنید انواع تبلیغات نمایشی را در آنجا خواهید دید.

تبلیغات شبکه های اجتماعی

این نوع تبلیغات در فیدهای رسانه های اجتماعی نمایش داده می شوند، مثلا در بخش فید اینستاگرام حتما پست هایی را دیدید که برای شما آشنا نیستند و آنها همان بخش تبلیغات را شامل می شوند. برای تبلیغات در رسانه های اجتماعی باید پلت فرم مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. می توانید یکی از پلت فرم های محبوب مانند فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، پینترست یا لینکدین را انتخاب کنید.

تبلیغات کلیکی ویدئویی

اگر فیلم های درون یوتویب رو مشاهده کرده باشید حتما نمایش نوعی تبلیغ را قبل یا حین تماشای فیلم دیده اید. این تبلیغات می تواند یک تبلیغ تمام صفحه غیرقابل رد شدن باشد یا یک آگهی نواری کوچک. با کلیک روی این لینک ه به وب سایت تبلیغ دهنده می روید.

PPC ویدئویی
PPC ویدئویی

مزایای و معایب تبلیغات کلیکی

این نوع تبلیغات هم مانند هر چیز دیگری مزایا و معایبی دارد که با دانستن آنها می توانیم تصمیم بهتری بگیریم.

مزایای تبلیغات به ازای کلیک

PPC مزایای قابل توجهی دارد که این مزایا شامل:

سرعت پاسخ دهی بالا

شما برای رتبه گرفتن سایت تان در گوگل می توانید از عملیات سئو استفاده کنید که این بسیار خوب است. اما پاسخ دهی در سئو نیاز به صرف زمان زیاد دارد. در روش تبلیغات به ازای کلیک شما به سرعت پاسخ خواهید گرفت و در مدت زمان کوتاه نتیجه قابل قبولی دریافت می کنید. اگر می خواهید در سایت کمپین فروش برپا کنید این روش تبلیغات برایتان بسیار مناسب است.

اگر می خواهید بدانید چطور محتوای سئو شده ایجاد کنید، مقاله محتوای سئو شده چیست را بخوانید.

هدف قرار دادن گروه خاص مخاطبان

در این روش شما می توانید گروه مخاطبین خاص خود را هدف قرار دهید. با استفاه از یک سرویس دهنده قوی می شود سن، جنسیت، محل جغرافیایی و ساعت نمایش تبلیغات مخاطب را انتخاب کرد.

اندازه گیری سود

با استفاده از ابزارهایی مثل گوگل آنالتیکز می توانید بفهمید برای هر کلیک چقدر هزینه کرده اید. در این روش گزارش کاملی براساس نتیجه تبلیغات خواهید داشت.

 PPC
تبلیغات PPC

معایب تبلیغات کلیکی

به ازای مزایای این روش، معایبی نیز وجود دارد که این معایب شامل:

کلیک های تقلبی

بسیاری از شرکت های خدمات دهنده PPC، با استفاده از ربات های مختلف بر روی تبلیغات مشتریان خود کلیک های الکی می کنند. در این حالت بدون اینکه سودی برای مشتری ایجاد شود جیبش خالی می شود. با انتخاب شرکت های خدمات دهنده معتبر تا حد زیادی می توان جلو این مشکل را گرفت.

از دست دادن بخشی از مخاطبین

بسیاری از مخاطبین علاقه ای به کلیک کردن بر روی تبلیغات را ندارند و صرفا ترجیح می دهند به صورت ارگانیک وارد سایت های مختلف شوند. با استفاده از تبلیغات کلیکی این بخش از مخاطبین رو از دست می دهیم که اگر سئو خوبی روی سایت انجام دهید دیگر لازم نیست نگران این بخش باشید.

نیازمند به دانش و تجربه

برای اجرای درست و موثر این سبک تبلیغات نیازمند برنامه ریزی و دانش مرتبط هستیم. در شبکه های تبلیغی افرادی به نام اکانت منیجر وجود دارند تا تبلیغ دهندگان را در اجرای کمپین های تبلیغی کمک کنند.

بهترین سرویس های تبلیغات کلیکی در ایران

برای دیدن نتایج خوب از تبلیغات کلیکی باید تبلیغات خود را به شرکت های خدمات دهنده با کیفیت واگذار کنید. در این بخش بهترین سایت های تبلیغات کلیکی را به شما معرفی می کنیم.

  • یکتانت
  • ماهان سورف
  • مدیا اد
  • صبا ویژن
  • سنجاق
  • کلیک اول
  • پارت کلیک
بهترین سرویس های تبلیغات به ازای کلیک در ایران
بهترین سرویس های تبلیغات به ازای کلیک در ایران

سخن آخر

همان طور که گفته شد تبلیغات کلیکی یکی از محبوب ترین روش های تبلیغاتی می باشد. روش پرداخت به ازای کلیک یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به مشتریان بیشتر است. با مرور این مقاله روش های متفاوت تبلیغات کلیکی را یاد گرفتید و معایب و مزایای این روش را فهمیدید. اگر شما نیز روش خوبی برای تبلیغات می شناسید به ما معرفی کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد تبلیغات کلیکی چیست و چگونه با آن کسب و کار خود را متحول کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.