0 از 0 رأی

۲۲۰.۰۰۰ تومان

با دوره آموزش جاوا اسکریپت به زبان ساده در مدت زمان کوتاهی این زبان قدرتمند را بیاموزید

 • 31 جلسه
 • مدت زمان: 07:58:18 ساعت
 • پیش نیازها: تسلط به html و css
مدرس مونا کیارستمی

مونا کیارستمی

درباره مدرس کارشناسی ارشد هوش مصنوعی دارم. چند سال در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی کار کردم. عاشق یادگیری مطالب جدیدم.

مشاهده بیشتر

آموزش جاوا اسکریپت به زبان ساده

جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب دنیاست که برنامه نویسان زیادی آن را انتخاب می کنند. از این زبان برنامه نویسی می توانید هم سمت سرور هم سمت کلاینت هم برای ساخت اپلیکیشن های موبایل و هم برای ایجاد بازی ها استفاده کنید. به کمک جاوا اسکریپت می شود وب سایت های سریع و زیبایی ایجاد کرد و بهترین تجربه کاربری را فراهم کرد. با گذراندن دوره آموزش جاوا اسکریپت به زبان ساده قدم به قدم با دستورات و کاربرد این زبان آشنا شده و به صورت کامل آنها را یاد می گیرید.

آموزش جاوا اسکریپت

شاید شما خبر نداشته باشید، اما امروزه در هر وب سایتی از جاوا اسکریپت استفاده می شود. صفحات وب با جاوا اسکریپت پویاتر و متمرکز به کاربرند و می توانند باعث برگشت کاربر به سایت شوند. شما با استفاده از جاوااسکریپت می توانید ویژگی های پویا را در صفحات وب پیاده سازی کنید، ویژگی هایی که با HTML و CSS قابل انجام نیستید. توسعه دهندگان از HTML برای ساختار اولیه سایت ها استفاده می کنند. برای تنظیم قالب بندی، چیدمان، کنترل نحوه ارائه متن و تصاویر و سایر محتوای یک صفحه از CSS استفاده می کنند. برای تقویت عناصر وب و تبدیل آنها از ویژگی های ثابت به ویژگی های تعاملی و هیجان انگیز از جاوا اسکریپت استفاده می شود.  با استفاده از جاوااسکریپت می توانید محتوای پویا ایجاد کنید یعنی هرچیزی که بدون نیاز به رفرش کردن سایت روی صفحه وب شما حرکت یا تغییر می کند. مانند:

 • گرافیک های متحرک
 • اسلایدر عکس
 • فرم های تعاملی

وب بدون جاوا اسکریپت

بدون جاوا اسکریپت صفحات وب فقط با HTML و CSS طراحی می شوند که باعث ایجاد محدودیت می شود. بدین شکل که ٪90 صفحات وب شما ثابت خواهد بود و تنها چیزی که خواهید داشت انیمیشن ها و تغییرات پویا به کمک کدهای CSS است. HTML و CSS زبان های نشانه گذاری هستند که پویایی بسیار کمی ارائه می دهند. اما جاوا اسکریپت که یک زبان برنامه نویسی پویاست از محاسبات ریاضی پشتیبانی می کند. این زبان به شما این امکان را می دهد که  به صورت پویا محتویات HTML را به DOM اضافه کنید. در دوره آموزش جاوا اسکریپت به زبان ساده یاد می گیرید چطور عناصر را پویا کنید.

جاوا اسکریپت به شما کمک می کند تا کارهای متفاوتی را روی وب سایت خودتان انجام دهید. به عنوان مثال: بر روی عکس مورد نظرتان زوم کنید٬ انیمیشن های متفاوت ایجاد کنید٬ اسلایدر های حرفه ای و زیبا بسازید و غیره. جاوا اسکریپت فریم ورک و کتابخانه های متفاوتی دارد که محبوب ترین آنها شامل: react, Angular و Vue می باشد. زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت بر روی همه مرورگرهای امروزی مانند کروم٬ موزیلا و غیره اجرا می شود. شما برای اجرای دستورات این زبان نیاز به محیط ویژه و خاصی ندارید.

جاوا اسکریپت چطور کار می کند

می خواهم به شما بگویم زمان بارگذاری صفحه وب چه اتفاقی در مرورگر می افتد. زمانی که یک صفحه وب در مرورگر بارگذاری می شود. کدهای HTML، CSS و جاوا اسکریپت در مرورگر اجرا می شود. کارخانه ای را فرض کنید که مواد خام (کد) دریافت می کند و محصول (صفحه وب) تولید می کند. هر صفحه مرورگر یک محیط اجرایی مجزا از باقی صفحه ها، برای اجرای کد دارد. کد یک صفحه، صفحه دیگر را تحت تاثیر قرار نمی دهد. این مسئله امنیت کدها را حفظ می کند و باعث سرقت اطلاعات نمی شود.

مزایای جاوا اسکریپت:

محدودیت های جاوا اسکریپت:

ابزارهای قابل استفاده در جاوا اسکریپت:

شما برای استفاده از این زبان برنامه نویسی نیازی به استفاده از ابزارهای گران قیمت ندارید. کار را با ویرایشگر ساده Notepad نیز می توانید شروع کنید. اما اگر بخواهید از ابزارهای مناسب تر استفاده کنید چند پیشنهاد برای شما دارم:

آموزش کدنویسی جاوا اسکریپت :

اگر می خواهید کار با این زبان لذت بخش و پر چالش را شروع کنید همین حالا Notepad را باز کنید و تکه کد زیر را در آن بنویسید و بعد از ذخیره کردن اجرا را در مرورگر مشاهده کنید.

<!DOCTYPE html>
<html>
<body>

<h2>JavaScript Variables</h2>

<p>In this example, x, y, and z are variables.</p>

<p id="demo"></p>

<script>
var x = 5;
var y = 6;
var z = x + y;
document.getElementById("demo").innerHTML =
"The value of z is: " + z;
</script>

</body>
</html>

پشنیازهای این آموزش

قبل از یادگیری جاوا اسکریپت باید به زبان HTML  و css مسلط باشید. برای یادگیری زبان HTML می توانید دوره آموزش رایگان HTML  و برای یادگیری زبان css دوره آموزش css به زبان ساده و سریع را ببینید.

آموزش جاوا اسکریپت به زبان ساده

در این دوره کلیه مطالب مرتبط با  آموزش جاوا اسکریپت به صورت مرحله به مرحله  ارائه خواهد شد و تمام آنچه شما برای یادگیری این زبان نیاز دارید را در بر می گیرد. دوره آموزش جاوا اسکریپت به شما کمک می کند تا در زمان کوتاهی به این زبان برنامه نویسی مسلط شوید.

آنچه در دوره آموزش جاوا اسکریپت به زبان ساده یاد می گیرید:

 1. محل قرار دادن کدها
 2. متغیرها
 3. عملگرها
 4. توابع و آرایه ها
 5. اشیا و حلقه ها
 6. مدل Dom و مدل Bom
 7. زمانبندی رویدادها
 8. کوکی ها و فرم ها
 9. event handler
 10. Ajax و Json
 11. ……

پاسخ به سوالات جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان سمت کاربر است که باعث ایجاد صفحات پویا و تعامل بیشتر با کاربر می شود. این زبان برنامه نویسی مفسری و دارای قابلیت شی گرا است.

جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرا است در حالی که جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت نویسی شی گرا است. برنامه های جاوا روی ماشین مجازی و مرورگر اجرا می شود در حالی که برنامه های جاوا اسکریپت فقط روی مرورگر اجرا می شود.

جاوا اسکریپت در مقایسه با زبان های C++ و Ruby یک زبان ساده برای یادگیری است.

در دوره آموزش جاوا اسکریپت تمام دستورات این زبان با مثال های کاربردی مطرح شده است. با گذراندن این دوره به طور کامل این زبان شیرین را یاد خواهید گرفت.

جلسات

31 جلسه
مقدمه
00:08:33 ویدئو
محل قراردادن کدها
00:09:46 ویدئو
نمایش خروجی کدها
00:09:06 ویدئو
متغیرها
00:18:45 ویدئو
اعمال ریاضی روی متغیرهای عددی
00:20:47 ویدئو
عملگرهای مقایسه ای و منطقی
00:14:32 ویدئو
عملگرهای شرطی
00:14:14 ویدئو
توابع
00:13:26 ویدئو
آرایه ها
00:29:46 ویدئو
اشیا
00:22:21 صوت
حلقه ها
00:23:37 ویدئو
مدل Dom
00:23:30 ویدئو
رویدادها
00:22:00 ویدئو
مدل Bom - جلسه اول
00:15:33 ویدئو
مدل Bom - جلسه دوم
00:07:39 ویدئو
پنجره ها پیغام
00:08:31 ویدئو
زمانبندی رویدادها
00:11:54 ویدئو
شی Date
00:13:58 ویدئو
شی Math
00:14:09 ویدئو
کوکی ها
00:29:28 ویدئو
فرم ها
00:27:47 ویدئو
انیمیشن
00:06:50 ویدئو
Scope
00:08:42 ویدئو
Hoisting
00:07:59 ویدئو
Strict Mode
00:06:09 ویدئو
پروژه ماشین حساب
00:06:54 ویدئو
event handler
00:24:50 ویدئو
اشیا NodeList- html Collection
00:07:42 ویدئو
Ajax
00:22:44 ویدئو
Json
00:19:25 ویدئو
XML
00:08:41 ویدئو
اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهها

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “آموزش جاوا اسکریپت به زبان ساده”

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.