0 از 0 رأی

رایگان!

در دوره آموزش HTML5 به صورت کاربردی با این زبان به شکل کاملا آشنا شوید.

  • 4 جلسه
  • مدت زمان: 01:26:07 ساعت
  • پیش نیازها: تسلط به html
مدرس مونا کیارستمی

مونا کیارستمی

درباره مدرس کارشناسی ارشد هوش مصنوعی دارم. چند سال در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی کار کردم. عاشق یادگیری مطالب جدیدم.

مشاهده بیشتر

آموزش HTML5 به صورت کاربردی

HTML5 چیست؟

زبان نشانه گذاری  html در حال حاضر زبان غالب بر روی اینترنت است و از این زبان برای توصیف محتوای وب استفاده می شود. HTML5 آخرین نسخه زبان HTML است که شامل هم امکانات جدید و هم امکانات بهبود یافته نسخه قبلی است. html5 به شما کمک می کند تا کدهایتان را با معناتر بنویسید. دوره آموزش HTML5 به صورت کاربردی روش های استفاده از تگ های معنادار را به شما آموزش می دهد و به شما کمک می کند که بتوانید از ویژگی های تازه متولد شده html5 استفاده کنید.

هدف HTML5 بهبود استانداردهای برنامه نویسی است که باعث ایجاد وب سایت های گرافیکی بهتر می شود. HTML5 به وسیله همه مرورگرهای امروزی پشتیبانی می شود. این زبان با ذخیره کردن داده ها روی مرورگر کاربر نیاز به کوکی را رفع می کند و سرعت لود را افزایش می دهد و همچنین باعث می شود مرورگرها برای نمایش ویدیو ها و سایر رسانه ها محتاج پلاگین نباشند. ویژگی کلیدی دیگر HTML5 این است که کنترلرهای پخش صدا و تصویر به صورت مستقیم روی مرورگر اضافه می شود. برای یادگیری HTML5 ابتدا باید بر html کاملا تسلط داشته باشید. اگر نیاز به آموزش html دارید می توانید از دوره آموزش رایگان html استفاده کنید.

 

دلایل ایجاد HTML5

با استفاده از تگ <video> می توانید محتوای چند رسانه ای را بدون استفاده از فلش یا پخش کننده رسانه ای دیگر، اضافه کنید. با استفاده از این ویژگی html5 می توانید انواع مدیا مثل ویدیو نمایش محصول، ویدیو نمایش فیلم، پادکست و پخش موسیقی در سایت خود داشته باشید. با کمک html5 می توانید ویدیوهای خود را در سایت هایی مثل Youtube آپلود کنید و آنها را در وب سایت خود جانمایی کنید. به کمک html5 کاربران می توانند بدون اتصال به اینترنت به وب سایت ها دسترسی داشته باشند.

تفاوت بین html و html5

html زبان نشانه گذاری برای ایجاد صفحات وب می باشد. html5 آخرین نسخه زبان html است. زبان html پشتیبانی صوتی و تصویری ندارد و از گرافیک پشتیبانی نمی کند مگر این که مرتبط با فناوری هایی مثل فلش یا Silverlight باشد. این زبان به کاربر اجازه نمی دهد تا اشکالی مثل دایره، مثلث و مستطیل رسم کندو فقط از حافظه پنهان مرورگر یا کوکی برای ذخیره موقت داده ها استفاده می کند. زبان html5 پشتیبانی صوتی و تصویری دارد و از فایل های گرافیک برداری مثل svg و canvas نیز پشتیبانی می کند.

تفاوت html و html5

چطوری آموزش HTML5 را شروع کنیم

برای شروع کدنویسی در html5 به ویرایشگر خاصی نیاز ندارید. در یک ویرایشگر رایگان مانند ++Notepad هم می توانید برنامه html5 خود رابنویسید. استفاده از ویرایشگر، کار کدنویسی را برایتان راحت تر می کند.

دوره آموزش HTML5

در این دوره قصد داریم شما را به صورت کاربردی با زبان HTML5 آشنا کنیم. با یادگیری html5 می توانید در طراحی سایت از این زبان نیز کمک بگیرید و ما به شما آموزش می دهیم سایت های با کیفیت تری بسازید.

آنچه در دوره آموزش HTML5 به صورت کاربردی فرا می گیرید
  1. روش استفاده از ویژگی های جدید تگ input
  2. استفاده از ویژگی های جدید تگ form
  3.  تگ های معنایی
  4.  عناصر چندرسانه ای مانند ویدیو و صدا

پاسخ به سوالات شما‌:

آخرین نسخه html است که برای طراحی سایت امکانات بیشتری در اختیار ما قرار می دهد.

زبان html5 سازگاری بیشتری با موبایل دارد

در این دوره آموزشی ویژگی های جدید تگ های input و form را یاد می گیرید. کار کردن با عناصر چند رسانه ای را فرا می گیرید و تگ های معنایی را درک می کنید.

عنوان فصل

4 جلسه
آشنایی با ویژگی های جدید تگ input
00:18:44 ویدئو
آشنایی با ویژگی های جدید تگ form
00:30:44 ویدئو
آشنایی با تگ های معنایی
00:10:59 ویدئو
استفاده از عناصر چند رسانه ای
00:25:40 ویدئو
اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهها

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “آموزش HTML5 به صورت کاربردی”

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.